Targi Pracy i Edukacji we Lwowie 2017

W dniach 26-27 września br. nasza Organizacja będzie uczestnikiem Targów Pracy i Edukacji we Lwowie – z własnym stoiskiem.

Targi to świetna perspektywa nawiązania współpracy, a zatem zapraszamy i zachęcamy Państwa do przesyłania opisów działalności Waszych Firm, informacji kontaktowych, ulotek lub innych posiadanych materiałów reklamowych, które będą mogły być rozdawane na Targach.

Termin przesyłania w/w informacji oraz doręczania materiałów upływa 22 września br.

Laureaci konkursu Lubelski Orzeł Biznesu 2016

W obecnej, już czternastej edycji Konkursu, pod Honorowym Patronatem Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Lublina, przyznano 12 Orłów, w tym 4 z Diamentami.

W kategorii Przedsiębiorstwo Średnie Kapituła nagrodziła Spółdzielnię Mleczarską „Bieluch” w Chełmie.  Eksporterem Roku zostały dwie firmy :  Mazurek Metal Sp. z o.o. sp.k  oraz SPIŻARNIA Sp. j. K. Wroński,  D. Jeleniewski. W kategorii „Firma Rodzinna Roku” Kapituła przyznała statuetkę Fabryce Okien i Drzwi BAS Sp. z o.o.  Firmą Budowlaną Roku i jednocześnie Generalnym Wykonawcą został NPLAY Sp. z o.o.

Medal „Lubelski Orzeł Biznesu 2016” z dyplomem za działalność społeczną odebrał właściciel firmy Usługi Remontowo-Budowlane Krzysztof Bielan.

„Orła Biznesu z Diamentami” otrzymały trzy firmy i jeden przedstawiciel administracji samorządowej. W gronie nagrodzonych znalazły się: Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik S.A., EDBAK Sp. z o.o. (w kategorii „Przedsiębiorstwo Innowacyjne”), Gospodarstwo Rolne Produkcyjno-Nasienne Władysław Brzozowski oraz Gmina Biłgoraj i jej wójt- Wiesław Różyński.

„Honorowego Orła Biznesu” kapituła przyznała Stadninie Koni Janów Podlaski Sp. z o.o., która w tym roku świętuje 200-lecie istnienia. Wśród nagrodzonych „Honorowym Orłem Biznesu z Diamentami” znalazł się Katolicki Uniwersytet Lubelski. Kapituła przyznała nagrodę uczelni jako ważnej instytucji otoczenia biznesu. Statuetkę z okazji 20-lecia istnienia otrzymał też Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie.

Podczas Gali zostały także wręczone Medale “Lubelskiego Orła Biznesu”
z  podziękowaniami za wieloletnią aktywna pracę w Kapitule Konkursu i współpracę ze Związkiem. Wyróżnione osoby to: Urszula Czyndacka, Wiesława Janczak, Marian Król, Jerzy Nazaruk, Stanisław Wyrzykowski

Uroczysta Gala odbyła się 08 czerwca br. w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Uczestniczyli w niej m. in. przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, konsulowie, przedstawiciele świata biznesu, organizacji około biznesowych, duchowieństwa oraz media.

LAUREACI KONKURSU „LUBELSKI ORZEŁ BIZNESU 2016”

PRZEDSIĘBIORSTWO ŚREDNIE

Spółdzielnia Mleczarska BIELUCH w Chełmie

Statuetka Lubelski Orzeł Biznesu 2016

 

EKSPORTER ROKU

MAZUREK METAL Sp. z o. o. Sp. k.

Statuetka Lubelski Orzeł Biznesu 2016

SPIŻARNIA Spółka Jawna K. Wroński, D. Jeleniewski

Statuetka Lubelski Orzeł Biznesu 2016

 

FIRMA RODZINNA ROKU

Fabryka Okien i Drzwi BAS Spółka z o. o.o

Statuetka Lubelski Orzeł Biznesu 2016

 

FIRMA BUDOWLANA ROKU- GENERALNY WYKONAWCA

NPLAY   Sp. z o.o.

Statuetka Lubelski Orzeł Biznesu 2016

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE Bielan Krzysztof

Medal Lubelski Orzeł Biznesu 2016 + dyplom (za działalność społeczną)

ORZEŁ BIZNESU Z DIAMENTAMI

 • Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik Spółka Akcyjna
 • EDBAK Sp. z o.o.– Przedsiębiorstwo Innowacyjne 2016
 • Gospodarstwo Rolne Produkcyjno- Nasienne Władysław Brzozowski – Gospodarstwo Rolne 2016 
 • Wiesław Różyński, Wójt Gminy Biłgoraj- Samorządowiec 2016 

 

HONOROWY ORZEŁ BIZNESU

STADNINA KONI JANÓW PODLASKI  Sp. z o.o. z okazji 200- lecia istnienia

 

HONOROWY ORZEŁ BIZNESU Z DIAMENTAMI

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie z okazji 20- lecia istnienia

 

HONOROWY ORZEŁ BIZNESU Z DIAMENTAMI

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

 

Zachęcamy również do obejrzenia audycji telewizyjnej z gali:

http://lublin.tvp.pl/33022188/lubelskie-orly-biznesu

Umowa o dofinansowanie projektu

W dniu 31.03.2017 r. Pracodawcy Ziemi Lubelskiej, podpisali w Warszawie umowę o dofinansowanie projektu „Plan rozwoju – strategią działania MMŚP województwa lubelskiego”.

Pracodawcy Ziemi Lubelskiej, przygotowują się do podpisania umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości

W chwili obecnej Pracodawcy Ziemi Lubelskiej, przygotowują się do podpisania umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, o dofinansowanie projektu, w ramach II osi priorytetowej: Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działania 2.2 Wsparcie na rzecz zarządzania strategicznego przedsiębiorstw oraz budowy przewagi konkurencyjnej na rynku.

Przedmiotowy projekt realizowany będzie w partnerstwie z firmą Centrum Kształcenia Kadr OMEGA Marcin Kusiak. W jego ramach wsparciem doradczym objętych zostanie łącznie 184 przedsiębiorstw z grupy MMŚP.

KONFERENCJA „EXPORT – INVEST LUBELSKIE”

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji „Export – Invest Lubelskie”, która odbędzie się dnia 17 marca 2017 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie. Głównym organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Celem konferencji jest zaprezentowanie możliwości rozwoju lubelskich przedsiębiorstw oraz podjęcie dyskusji o wzmocnieniu potencjału inwestycyjnego i eksportowego województwa lubelskiego w świetle obecnych możliwości i nadchodzących wyzwań.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do przedstawicieli administracji, nauki jak i biznesu, w tym przedsiębiorców podejmujących działalność eksportową. W merytorycznej atmosferze chcemy poruszyć możliwości współpracy i rozwoju przedsiębiorczości na przykładzie województwa lubelskiego. Uważamy jednak, że aktualność i ważność poruszanych tematów, jak i ranga prelegentów nadają wydarzeniu wymiar ponadregionalny.

Nadchodząca konferencja to trzy panele tematyczne, które obejmą najistotniejsze kwestie związane z rozwojem gospodarczym, inwestycjami i eksportem. W trakcie konferencji i zaplanowanych debat będziemy mieli okazję do wymiany doświadczeń w zakresie promocji gospodarczej, przyciągania i obsługi inwestycji, jak również prowadzenia działalności eksportowej. Spotkanie w gronie ekspertów z całej Polski pozwoli na prowadzenie dyskusji, która w świetle aktualnych perspektyw i oferty jaką prezentują poszczególne regiony, może zaowocować nowymi pomysłami i rozwiązaniami, których wdrażanie rozpoczniemy tuż po powrocie.

Ponadto podczas konferencji będa mieli Państwo możliwość odbycia rozmów B2B z przedstawicielami instytucji regionalnych i ogólnopolskich, które zajmują się wspieraniem inwestycji:

 • Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.(PAIH),
 • Agencji Rynku Rolnego (ARR),
 • Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Spółka Akcyjna (KUKE),
 • BZWBK,
 • Polskiej Ekologii,
 • Enterprise Europe Network

Rejestracja na konferencję odbywa się za pomocą formularza, który dostępny jest pod linkiem: http://invest.lubelskie.pl/pl/formularz-rejestracyjny-na-konferencje-eksport-invest-lubelskie

Wydarzenie ma charakter otwarty, jednak o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy do udziału!

Sukces – ciężka praca czy szczęście?

Gildia Młodych przy Pracodawcach Ziemi Lubelskiej serdecznie zaprasza młodzież i studentów na spotkanie z przedstawicielami biznesu, które odbędzie się 15 marca 2017 roku o godz. 18.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (sala 711).

Swoją obecnością zaszczycą nas:

 • Bożena Lisowska – Współwłaściciel Domosystem sp. j. oraz Radna Województwa Lubelskiego,
 • Robert Niedziałek – Właściciel R.K. Niedziałek Serwis i Części,
 • Dominik Polak – Wiceprezes zarządu Pol-Mak S.A.,
 • Tomasz Tokarski – Przewodniczący Parlamentu Studentów RP.

Zaprosiliśmy również przedstawiciela Banku Pekao S.A., który przedstawi możliwości finansowania zakładanych firm oraz zaprezentuje specjalną ofertę kont indywidualnych dla młodych osób.

Serdecznie zapraszamy!