Ochrona danych osobowych

Dnia 19 kwietnia 2018 roku w Hotel Alter odbyło się szkolenie z RODO – czyli jak sprostać nowym obowiązkom i nie zbankrutować. Regulacja o ochronie danych osobowych ma na celu zapewnienie swobodnego przepływu danych osobowych pomiędzy państwami członkowskimi, ale także wprowadzenie zasad zgodnie, z którymi przetwarzanie danych osobowych będzie ujednolicone na terenie całej Unii Europejskiej. Szkolenie prowadził pan mgr Cezary Zapała z Ryszard Skubisz Kancelaria Prawno-Patentowa

Uczestnikom dziękujemy za obecność podczas szkolenia! Wierzymy, że wiedza zdobyta podczas szkolenia ułatwi Państwu wprowadzanie RODO we własnych przedsiębiorstwach.

Targi Pracy 2018

W dniu 18 kwietnia 2019 roku w Targi Lublin S.A. odbyły się TARGI PRACY 2018. Wydarzenie to skupia w jednym miejscu jednostki związane z rynkiem pracy, pracodawców, instytucje szkoleniowe oraz wszystkich poszukujących zatrudnienia, osoby zainteresowane doskonaleniem i podnoszeniem swoich kompetencji. Tegoroczne TARGI PRACY były już XV edycją tej imprezy organizowaną przez Miejski Urząd Pracy w Lublinie.
Dziękujemy, że mogliśmy się znaleźć wśród 155 pozostałych wystawców!

W tym roku TARGI PRACY 2018 patronatem objęli:

 • Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Elżbieta Rafalska
 • Wojewoda Lubelski – Przemysław Czarnek
 • Marszałek Województwa Lubelskiego – Sławomir Sosnowski
 • Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk
 • Lubelski Kurator Oświaty – Teresa Misiuk
 • Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy – Piotr Gawryszczak
  Medialnie wydarzenie wspierały:
 • Telewizja Polska SA Oddział w Lublinie – TVP3
 • Radio PLUS Lublin
 • Dziennik Wschodni
 • Kurier Lubelski
 • portal Pra

  ca.pl

RODO – czyli jak sprostać nowym obowiązkom i nie zbankrutować

Już dziś proponujemy szkolenie z zakresu regulacji ochrony danych osobowych. Pracodawcy Ziemi Lubelskiej wspólnie z Centrum Kształcenia Kadr „Omega” zapraszają na wyjątkowe szkolenie, w pięknym nowoczesnym wnętrzu Hotel Alter, gdzie zdobędziecie Państwo niezbędną wiedzę konieczną do wprowadzenia RODO, a także spędzicie czas w miłym, kameralnym gronie.

Data: 19.04.2018 r.

Godzina: 8:00-15:00

Limit miejsc: ograniczony!

Koszt: 549 zł netto/os.

Cena obejmuje:
– szkolenie;
– materiały szkoleniowe,
– ciągłą przerwę kawową,
– lunch.

DLA CZŁONKÓW ZWIĄZKU PIERWSZEŃSTWO W ZAPISACH NA SZKOLENIE.

Rejestracja na wydarzenie pod adresem:
biuro@pracodawcy.lublin.pl
Więcej informacji pod nr telefonu 602460866

Konferencja pt. Kodeks postępowania administracyjnego rok po nowelizacji – teoria i praktyka

Dnia 9 marca 2018 roku na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej na Wydziale Prawa i Administracji odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. Kodeks postępowania administracyjnego rok po nowelizacji – teoria i praktyka, organizowana przez Koło Naukowe Prawa Zamówień Publicznych UMCS we współpracy z  Studenckim Kołem Naukowym Prawników UMCS. Gildia Młodych jako specjalnie utworzona komórka działających ludzi młodych pod egidą Pracodawców Ziemi Lubelskiej patronowała wydarzeniu. Niewątpliwie podczas konferencji poruszono szereg istotnych zagadnień związanych z nowymi elementami wprowadzonymi do postępowania administracyjnego jak np. przyjazna interpretacja przepisów, mediacje,  czy zgodę milczącą.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Biznes Lubelskie w sieci. Lokalna gospodarka siłą regionu.

W dniu 7 marca w Lubelskie Centrum Konferencyjne przedstawiciele Pracodawcy Ziemi Lubelskiej uczestniczyli w konferencji Biznes Lubelskie w sieci. Lokalna gospodarka siłą regionu Wydarzenie było skierowane do włodarzy miast i gmin na Lubelszczyźnie, pracowników administracji, przedstawicieli uczelni, ekspertów i przedsiębiorców. Organizatorem konferencji był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Biznes Lubelskie Celem konferencji była dyskusja dotycząca dotychczasowych osiągnięć oraz planów gmin, powiatów i samorządu województwa lubelskiego w kontekście jakości współpracy z przedsiębiorcami. Jednym z elementów spotkania było podpisanie porozumienia o współpracy województwa lubelskiego ze Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Między sygnatariuszami listu intencyjnego ma dojść do wymiany doświadczeń w zakresie pozyskiwania i obsługi inwestorów. Na spotkaniu byli obecni Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Krzysztof Hetman– Poseł do Parlamentu Europejskiego. Wydarzenie poprowadził Maciej Orłoś

„Say Good Day to everybody!”

Dnia 22.02.2018 roku w Lubelskie Centrum Konferencyjne odbyła się konferencja „Say Good Day to everybody!” organizowana przez Bon appetit Apetyt na Zdrowie, a wspierana przez Biznes Lubelskie
Podczas konferencji wskazano, jak przez wykorzystanie wiedzy naukowej z zakresu dietetyki i genetyki, podnosić efektywność swoją i pracowników przez mądrze opracowane rozwiązania żywieniowe. Każdy z pracowników przedsiębiorstw korzystających z usług Good Day posiada codzienną możliwość wyboru dania z czterech kategorii: ENERGIA, SZCZĘŚCIE, SPOKÓJ, KONCENTRACJA, co ma zaspokoić jego aktualne potrzeby żywieniowe.

Konferencja „Zintegrowany system kwalifikacji – współpraca na rzecz kwalifikacji”

W dniu 16 lutego 2018 r. w Hotel Ilan w Lublinie, przy ul. Lubartowska 85 w Lublinie przedstawiciele Związku Pracodawcy Ziemi Lubelskiej uczestniczyli w konferencji „Zintegrowany system kwalifikacji – współpraca na rzecz kwalifikacji”.

Konferencja była skierowana do pracodawców, organizacji branżowych, przedstawicieli samorządu terytorialnego, firm szkoleniowych, rzemiosła, dyrektorów szkół, nauczycieli i doradców zawodowych.

Uczestnicy konferencji mieli okazję dowiedzieć się jak działa Zintegrowany System Kwalifikacji, jakie korzyści wynikają z jego wdrożenia oraz jak włączyć się do systemu.

Przedstawiciele instytucji z regionu dowiedzieli się jakie są możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji i jak zarządzanie kwalifikacjami wpływa na rozwój regionalny.

Konferencja była zorganizowana w ramach projektu „Wspieranie realizacji I etapu wdrażania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji na poziomie administracji centralnej oraz instytucji nadających kwalifikacje i zapewniających jakość nadawania kwalifikacji”.

„Zawodowy Strzał w 10”

W dniu 13.02.2016 w Lubelski Urząd Wojewódzki odbyło się spotkanie dotyczące promocji szkolnictwa zawodowego. Kuratorium Oświaty w Lublinie przedstawiło konsultowany
ze stroną pracodawców program promocji szkół zawodowych. Podczas spotkania pracownicy Kuratorium Oświaty przedstawili program „Zawodowy Strzał w 10” mający na celu informację o dniach otwartych, interesujących zawodach i zmianach w przepisach prawa.
Na spotkaniu podpisana została Deklaracja Pracodawców oraz Wojewody Lubelskiego wraz z Lubelskim Kuratorem Oświaty, dotycząca promocji kształcenia zawodowego
w województwie lubelskim. Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek podkreślił rolę Pracodawców Ziemi Lubelskiej w kształceniu elit fachowców w województwie lubelskim.Kampania ma przekonać młodzież i rodziców, że nauka zawodu jest ciekawa, pozwala na realizację pasji i zainteresowań, a także znalezienie dobrej pracy.

Związek Pracodawców Ziemi Lubelskiej reprezentował członek związku Pan Marcin Kusiak z Centrum Kształcenia Kadr „Omega”.

 

„Giełda Eventów” naszym nowym członkiem

 

Giełda Eventów – nietuzinkowa agencja eventowa,  która od 5 lat organizuje eventy biznesowe dla Klientów. Świadczy usługi dla biznesu H2H- Human to Human. Organizuje wydarzenia i mixery biznesowe.  Koncepcja firmy łączy 3 sektory w zakresie organizacji i wsparcia eventów:

 • prowadzi serwis gielda-eventow.pl- promujący wydarzenia lokalne i firmy je wspierające;
 • 5 lat tworzy Klub Odpowiedzialnego Biznesu– integrujący przedsiębiorców dbających o CSR w swoich firmach, promujący marki wiarygodnych, aktywnych firm oraz organizatorów eventów. Projekt łączy lubelski biznes na comiesięcznych spotkaniach, które sprzyjają współpracy wszystkich tych podmiotów: klubodpowiedzialnegobiznesu.pl
 • organizuje eventy własne takie jak Kobiecy i Męski Meeting czy Piknik Biznesowy,
 • realizuje akcje promocyjne firm poprzez nietuzinkowe eventy,
 • współpracuje z przedsiębiorcami w zakresie obsługi PR.